رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

در اندیمشک با حضور وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی کلنگ زنی و وارد فاز اجرایی شد. سعی بر آن داریم تا این رویداد بزرگ و مهم را از نقطه نظری متفاوت مورد بررسی قرار دهیم. شاید جنبه اقتصادی آن که می تواند تحولی عظیم در اندیمشک و شمال […]

در اندیمشک با حضور وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی کلنگ زنی و وارد فاز اجرایی شد.

سعی بر آن داریم تا این رویداد بزرگ و مهم را از نقطه نظری متفاوت مورد بررسی قرار دهیم. شاید جنبه اقتصادی آن که می تواند تحولی عظیم در اندیمشک و شمال خوزستان ایجاد نماید، و با فراهم نمودن حدود هزار فرصت شغلی مستقیم تأثیری مثبت بر فرآیند اقتصادی منطقه داشته باشد، بیش از ابعاد دیگر کانون توجه قرار گیرد اما چرخاندن زاویه ی دید به سمت بعد اجتماعی و تأثیر روانی آن بر مردم منطقه، و از این منظر به مبحث پرداختن خالی از لطف نیست.

مردم مقاوم شهرستان اندیمشک در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی دوشادوش تمام ایران علیه رژیم ستم شاهی طاغوت و رژیم بعث مبارزه نمودند که خلق حماسه ی چهارم آذر نقطه اوج آن همه ایستادگی و پایمردی بود.

شاید فقر و بیکاری زیبنده ی شهری که چند دهه قبل شاهد افتتاح راه آهن سراسری و سد بزرگ دز و کرخه بوده است، نباشد و فرو رفتن در ورطه ی محرومیت و مطلومیت بیش از هر موضوع دیگری برای مردمانی که نامشان با سربازی و جانبازی ملک ملکوت عجین گردیده، مشمئز کننده باشد.

اینک پس از سالها به لطف پروردگار و با اراده ی مردم و تلاش شبانه روزی مسئولین به ویژه نماینده ی پر تلاش شهرستان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر حسنوند، شاهد آغاز ساخت یکی از بزرگترین و با کیفیت ترین نیروگاه های سیکل ترکیبی در شهرمان بودیم که نوید بخش روزهای خوب و پر از امید برای مردم این دیار خواهد بود.

مطمئناً بهره برداری از نیروگاه جهت تولید برق، اندیمشک را به قطب انرژی در کشور تبدیل خواهد کرد که نقطه ی عطفی در برانگیختن غرور جوانان این خطه خواهد بود چرا که برای بردن نام محل سکونت خود به یک جمله اکتفا خواهند کرد:

من ساکن شهر انرژی ایرانم.

به آسمان برخاستن بخار سفید از توربین های  نیروگاه در آینده ای نزدیک، نماد جریان داشتن زندگی در اندیمشک و رفع محرومیت و مظلومیت تلقی خواهد شد که با عبور از معضل بیکاری، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی همچون اعتیاد و وقوع جرم و بزه خواهیم بود تا بدین وسیله آرامش روانی و سلامت اجتماعی برای این خطه ی زر خیز کشور و ساکنان آن ملموس و قابل پیش بینی باشد.

 

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار