رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

دارا بودن دو سد بزرگ کرخه و دز ، راه آهن سراسری ، چاههای استخراج نفت و موقعیت جغرافیایی استراتژیک که همزمان سه استان خوزستان ، لرستان و ایلام را به هم متصل می نماید ،اندیمشک را به شهر فرصتهای طلایی مبدل نموده است. اما آمار بالای فقر و بیکاری بخوبی نشان دهنده محرومیت دیار […]

دارا بودن دو سد بزرگ کرخه و دز ، راه آهن سراسری ، چاههای استخراج نفت و موقعیت جغرافیایی استراتژیک که همزمان سه استان خوزستان ، لرستان و ایلام را به هم متصل می نماید ،اندیمشک را به شهر فرصتهای طلایی مبدل نموده است.

اما آمار بالای فقر و بیکاری بخوبی نشان دهنده محرومیت دیار فرصتهای ناشناخته می باشد و برآوردن فریاد مظلومیت برای نخستین بار از جایگاه نمایندگی مجلس و از گلوی تنها فریاد زن مظلومیت اندیمشک (فریدون حسنوند) در قالب عباراتی همچون : اینجا اندیمشک است سنگربان کرخه و دز ، اینجا اندیمشک است دروازه طلایی کربلای خوزستان و … گویی همگان را از خوابی عمیق بیدار نمود و بانگی بیدار باش برای احقاق حقوق مردمی بود که یکهزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب نمودند . پس از آن جان تازه ای در رگهای اندیمشک جریان گرفت تا بعد از نسل اول انقلابی جوانان اندیمشک که تکلیف را در پیروزی اسلام و انقلاب و دفاع از میهن در برابر دشمن غاصب معنا کردند ،این بار نوبت به نسل دوم جوانان انقلابی و مومن این خطه برسد که تکلیف را در حضور پرشور در جهاد سازندگی معنا نمایند.

دیروز در جبهه های نبرد حق علیه باطل پیشانی بند یا زهرا بر پیشانی فرزندان اندیمشک خودنمایی می نمود و قدرت ماورایی این اعتقادات معنوی را می توان در صف شکن بودن آنان در خیبر و مجنون جستجو کرد و امروز سربند وحدت و سازندگی بر جای جای اندیمشک نقش بسته تا خون شهدا پایمال نگردد.

مردم با بصیرت ایران و اندیمشک به خوبی جهاد امروز را درک نموده و قدرتمند شدن ایران در تمامی عرصه های توسعه و پیشرفت را تنها راه پیروزی در این کارزار سخت و دشوار می دانند. هر فردی و هر مسئولی که در این مسیر گام بردارد مردم همراه او خواهند بود و هر صاحب منصبی که در این راه متزلزل عمل نماید شایسته جایگاه اعتماد مردم نخواهد بود و خیلی زود به کنج فراموشی رانده خواهد شد.

تلاش برای پاسخ مناسب به اعتماد مردم رمز ماندگاری جریان وحدت ملی و سازندگی در اندیمشک می باشد زیرا تفکر وحدت ملی و سازندگی برگرفته از زخمهای سالها مظلومیت اندیمشک می باشد که اینک برای التیام آن پا به عرصه خدمت به مردم نهاده است و همواره خود را متعهد به مردم می داند و مسئولیت را برای خود فرصتی گرانبها جهت خدمت دانسته و می داند.

سالروز ۷ اسفند به معنای برنده شدن عده ای و بازنده شدن عده ای دیگر نیست زیرا به فرموده مقام معظم رهبری: پیروز انتخابات مردم هستند. شعار وحدت ملی و سازندگی اقتباس شده از همین فرمایش مقام معظم رهبری می باشد یعنی پس از انتخابات ، رقابت تمام خواهد شد و همه مردم و مسئولین یک هدف را دنبال خواهند کرد و آن هم تلاش برای ساختن ایران و اندیمشکی آباد.

مردم با وجدانی بیدار و آگاه به خوبی همه چیز را رصد خواهند کرد و در مورد حسن و قبح عملکرد مسئولین قضاوتی عادلانه خواهند داشت. آنچه که در ۴ سال گذشته بر اندیمشک حادث گشت را نمی توان یک تجربه تلخ و یا کارنامه سیاه تلقی نمود بلکه چیزی شبیه به فاجعه بود . رها نمودن پروژه های نیمه تمام و حتی در شرف تکمیل ، تبدیل فرصتهای پیش رو به چالش و گم شدن جایگاه اندیمشک در کشور ، مردم را برای ایجاد تغییر در چارچوب اختیارات قانون اساسی ، مصمم تر ساخت تا هر چه زودتر آب رفته را به جوی بازگردانند.

مردم اندیمشک در طول تاریخ ثابت کرده اند سکون و ایستایی را بر نمی تابند و حضور آنان در انتخابات ۷ اسفند و دقت نظرشان در راستای جایگزینی جوشش و خروش و حرکت با آرامش توام با مرگ تدریجی که فضای شهر را تسخیر کرده بود، موید همین مطلب است.

قرار گرفتن نام اندیمشک بر کرسی ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و حضور مسئولان عالی رتبه حکومت و دولت در اندیمشک و افتتاح و کلنگ زنی پروژه های  مختلف که همگی نوید بخش روزهای روشن برای آینده اندیمشک و مردمانش می باشد ، تنها با گذشت ۹ ماه از آن انتخاب هوشمندانه در انتخابات ۷ اسفند حادث گردیده است.

مطمئنا این حماسه ماندگار ، نقطه عطفی در تاریخ اندیمشک خواهد بود که بعنوان تجربه ای مفید پیش روی آیندگان قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار