رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ، بازار گمانه زنی ها نیز داغ تر و داغ تر می شود. از ماهها قبل در محافل و مجالس و خصوصا فضای مجازی حرف و حدیثهای فراوانی پیرامون کاندیداتوری شخصیتهای مختلف ارائه گردید از اعلام کاندیداتوری شهردار وقت تهران (محمدباقر قالیباف) تا […]

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ، بازار گمانه زنی ها نیز داغ تر و داغ تر می شود.

از ماهها قبل در محافل و مجالس و خصوصا فضای مجازی حرف و حدیثهای فراوانی پیرامون کاندیداتوری شخصیتهای مختلف ارائه گردید از اعلام کاندیداتوری شهردار وقت تهران (محمدباقر قالیباف) تا حضور وزیر بهداشت و درمان (قاضی زاده هاشمی) بعنوان کاندیدای پوششی رئیس جمهور وقت (دکتر حسن روحانی) که امروز این دو شخصیت (قالیباف و قاضی زاده هاشمی) با صدور بیانیه ای انصراف خود را از حضور در انتخابات اعلام نمودند البته اشخاص نزدیک به محمدباقر قالیباف انصراف وی را تکذیب و بر این باورند بیانیه امروز او به منزله انصراف از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری نیست.

طبق سنت ادوار گذشته رقابت اصلی برای تصدی کرسی ریاست جمهوری میان دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب می باشد و هر دو جناح که بدنبال معرفی کاندیدای گزینشی از میان چهره های شاخص خود می باشند در این روزها تحرکات خود را بیشتر کرده و جلسات مستمر و سفرهای استانی را در دستور کار خود قرار داده اند.

آنچه که از جناح اصولگرا به گوش می رسد در این دور از انتخابات به دنبال وحدت و اجماع بر روی یک گزینه می باشند چرا که معتقدند با اتخاذ این تاکتیک و حفظ وحدت از شانس بیشتری برای پیروزی برخوردار خواهند بود اما به نظر می رسد در کنار گزینه اصلی خود گزینه و یا گزینه های پوششی دیگر جهت عملکرد بهتر در مناظره ها معرفی خواهند کرد تا با آرایش قوی تر در مناظره ها و لزوما انتقاد از عملکرد ۴ ساله دولت خصوصا در زمینه اقتصادی ، راه را برای موفقیت خود هموار سازند.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب موسوم به جمنا که فعالیت خود را از سال گذشته آغاز نمود و مشخصا هدف گذاری آنان انتخابات اردیبهشت ۹۶ است . در اساسنامه این نهاد مردمی آمده که تمامی افراد باید به نظر شورای سیاستگذاری و آراء اعضای اصلی مجمع در خصوص انتخاب کاندیدای نهایی جمنا، احترام گذاشته و تمام حمایت خود را از فرد منتخب جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات پیش رو داشته باشند که شاید در آینده چنین موضوعی به مذاق عده ای که سودای کاندیداتوری دارند و نتوانند جزو گزینه های نهایی باشند، خوش نیامده و آنان بصورت مستقل در انتخابات حضور یابند.

جناح اصلاح طلب در ظاهر تمرکز خود را بر روی حمایت از دکتر روحانی قرار داده و در خصوص معرفی کاندیدای پوششی، میان چهره های تاثیرگذار این جناح اختلاف نظر وجود دارد ولی آنچه که بدیهی است گزینه اصلی و مورد حمایت آنان در انتخابات آتی ، حسن روحانی رئیس جمهور وقت می باشد.

در کنار تمامی گمانه زنیها و پیش بینی های انتخاباتی حضور افراد زیر بعنوان کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری محتمل به نظر می رسد:

۱- محمد مهدی زاهدی (نماینده مردم کرمان در مجلس)

۲- حمید بقایی (معاون رئیس جمهور سابق)

۳- رستم قاسمی (وزیر سابق نفت)

۴- محمد غرضی (وزیر اسبق مخابرات)

۵- عزت الله ضرغامی (ریاست سابق صدا وسیما)

۶- حجت الاسلام رئیسی (تولیت آستان قدس رضوی)

۷- دکتر حسن روحانی (رئیس جمهور وقت)

۸- دکتر حاجی بابایی (نماینده مردم همدان در مجلس)

۹- مسعود پزشکیان (عضو هیئت رئیسه مجلس)

۱۰- علی نیکزاد (وزیر راه وشهرسازی دولت سابق)

۱۱- علیرضا زاکانی (نماینده سابق مجلس )

۱۲- کلهر (مشاور رئیس جمهور دولت دهم)

حال باید منتظر ماند و دید کدام یک از افراد یاد شده بعنوان کاندیدا ثبت نام خواهند کرد و نیز تا آخرین لحظه رای گیری در کارزار انتخاباتی خواهد ماند.

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
340
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار