رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از رد طرح جامع مدیریت شهری در کمیسیون متبوعش به دلیل ارائه لایحه از سوی دولت ظرف چند ماه آینده خبر داد. فریدون حسنوند در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: کمیسیون طرح جامع مدیریت شهری را در دستورکار امروز قرار داد که به […]

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از رد طرح جامع مدیریت شهری در کمیسیون متبوعش به دلیل ارائه لایحه از سوی دولت ظرف چند ماه آینده خبر داد.

فریدون حسنوند در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: کمیسیون طرح جامع مدیریت شهری را در دستورکار امروز قرار داد که به این منظور نمایندگانی از دستگاه های مختلف با موضوع طرح و برخی از طراحان طرح در کمیسیون حضور یافتند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه های مرتبط سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش ها نظرات کارشناسی خود در خصوص این طرح را مطرح کردند، افزود: دستگاه ها با اصل این موضوع که باید در مدیریت شهری تجمیعی صورت بگیرد و فرماندهی واحدی در مدیریت شهری وجود داشته باشد تا بتوانند با اختیارات، امکانات و مسئولیت واحد اعمال مدیریت کنند موافق بودند اما با تصویب این طرح به دلایلی مخالف بودند.

دلایل موافقان برای تصویب این طرح ایجاد مرکز فرماندهی واحد در شهرها بود

وی با اشاره به دلایل مخالفت دستگاه ها با طرح جامع مدیریتی شهری ادامه داد: با توجه به اینکه دولت در حال تهیه لایحه ای در خصوص مدیریت شهری است، لذا این طرح رد شد تا دولت لایحه خود را در این زمینه به مجلس ارائه دهد تا لایحه مذکور در مجلس تصویب و در دولت اجرا شود.

حسنوند با بیان اینکه دلایل موافقان برای تصویب این طرح تجمیع، ایجاد مرکز فرماندهی واحد، کاهش هزینه ها و خدمات رسانی هرچه بیشتر به مردم بود، یادآور شد: دلایل مخالفان برای رد این طرح تغییر ساختار، افزایش هزینه ها، ایجاد بار مالی برای دولت و مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی بود.

ارائه لایحه مدیریت شهری از سوی دولت با اصل ۸۵ قانون اساسی و ایجاد بار مالی مغایرتی ندارد

وی افزود: به دلیل اینکه برخی دستگاه های اداری در شهرهای جدید التاسیس که چند صد شهر بوده وجود ندارند عملا موضوع جامع مدیریت شهری با یک تناقضی روبه رو می شود و شهردار مرکز یک شهرستان یا یک استان نمی تواند مدیریت برخی دستگاه ها در برخی شهرهای دیگر را برعهده بگیرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه دولت درباره مدیریت شهری قطعا از ابعاد مختلف کارشناسی به این موضوع می پردازد، تصریح کرد: دولت با ارائه لایحه در برخی از انتزاع ها و الحاق ها آسان تر عمل و در بحث تامین اعتبارات و بودجه های موردنیاز با توجه به اینکه ارائه لایحه از سوی دولت است با اصل ۸۵ قانون اساسی مغایرت ندارد.

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار