رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

رییس کمیسیون انرژی معتقد است که کشورهای تولید کننده نفتی که منافع ملی و تعیین قیمت نفت براساس عرضه و تقاضا برایشان اهمیت دارد، باید اوپک نفتی ٢ را تشکیل دهند. فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تمدید طرح فریز نفتی از سوی اعضای اوپک، گفت:تمدید این طرح […]

رییس کمیسیون انرژی معتقد است که کشورهای تولید کننده نفتی که منافع ملی و تعیین قیمت نفت براساس عرضه و تقاضا برایشان اهمیت دارد، باید اوپک نفتی ٢ را تشکیل دهند.

فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تمدید طرح فریز نفتی از سوی اعضای اوپک، گفت:تمدید این طرح در تمدید و افزایش قیمت نفت تاثیر به سزایی دارد و اعضای اوپک باید به صورت تدریجی، ابتدا با تثبیت قیمت ها از نوساناتی که هر روز قیمت نفت را چند دلاری جابجا می کرد جلوگیری کنند و سپس با رعایت مصوبات اوپک به قیمت معقولانه ۶٠ تا ۶۵ دلار دست یابند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت واقعی نفت بیش از ١٠٠ دلار است، افزود: اگر هم اکنون قیمت نفت به میزان کنونی کاهش یافته ناشی از حرکت های سیاسی با محوریت عربستان و مدیریت آمریکا است، تا از یکسو جمهوری اسلامی ایران را با یک طراحی در بخش درآمدهای نفتی با مشکل مواجه کنند و از سوی دیگر به روسیه برای عقب نشینی در مواضع خود در سوریه و یمن فشار وارد کنند.

ترامپ با عرضه نیمی از ذخایر استراتژیک نفت، اقتصاد  آمریکا را به باتلاقی عمیق می کشاند

حسنوند با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ برای عرضه نیمی از دخایر استراتژیک نفت آمریکا به بازار، ادامه داد:ترامپ با این اقدام در واقع اقتصاد و سیاست آمریکا را به باتلاقی عمیق می کشاند، چرا که نفت غیرمتعارفی که با هزینه ی بالا تولید می شود، زیر قیمت تولید به بازار روانه می شود.

وی با بیان اینکه برخی کشورهای عضو اوپک در راستای سیاست های ترامپ و آمریکا حرکت می کنند، یادآور شد: امروز بسیاری از اعضای اوپک بر پایه منافع ملی و مصالح عمومی خود حرکت نمی کنند، بلکه در راستای فشار و اقداماتی که برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا به آنها وارد می کنند، گام بر می دارند.

عرضه و تقاضا در اوپک ٢ قیمت نفت را مشخص می کند

حسنوند افزود: برخی اعضاء از رسالت واقعی و ماموریت و اهداف اصلی اوپک فاصله  گرفته اند، لذا برای خنثی سازی برخی شیطنت ها در بازار نفت باید اقدامات اساسی صورت گیرد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تشکیل اوپک ٢ چاره سنگ اندازی برخی کشورها در تصمیمات اوپک است، تصریح کرد: کشورهایی که منافع ملی مدنظرشان بوده و بر اساس عرضه و تقاضا، قیمت نفت را مشخص می کنند و از سوی دیگر کشورهایی که تولید کمتری داشته اما در مجموع می توانند پایه تولید بیشتری داشته باشند، می تواننند رویکردهای سیاسی و خصمانه برخی کشورها در راه ماموریت اقتصادی اوپک را خنثی کنند.

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار