رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January

شمارش معکوش برای ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک آغاز شد فرماندار اندیمشک، از آغاز عملیات اجرایی ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان خبر داد و گفت: کلنگ ساخت این نیروگاه در روزهای آتی با حضور مسئولان کشوری و استانی به زمین خواهد خورد. پیمان جهانگیری دوشنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا، به صدور […]

شمارش معکوش برای ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک آغاز شد

فرماندار اندیمشک، از آغاز عملیات اجرایی ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان خبر داد و گفت: کلنگ ساخت این نیروگاه در روزهای آتی با حضور مسئولان کشوری و استانی به زمین خواهد خورد.

پیمان جهانگیری دوشنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا، به صدور مجوز ساخت ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و یک نیروگاه از محل اعتبارات دولتی در اندیمشک اشاره داشت و بیان کرد: مجوزهای لازم برای این ۴ نیروگاه صادر شده است و عملیات اجرایی ساخت دومین نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۵۰۰ مگاوات انرژی برق، اواخر هفته جاری آغاز می شود.

وی افزود: برای ساخت این نیروگاه زمینی به مساحت ۵۰ هکتار اختصاص داده شده است و هزینه ساخت آن با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد ریال و از محل صندوق توسعه ملی خواهد بود.

مهندس جهانگیری ادامه داد: این نیروگاه از کلاس F و از جمله نیروگاههای مدرن است که در منطقه ساخته می شود و پیش بینی می شود پس از مدت زمان ۳۶ ماه تکمیل و وارد مدار شود که بهره برداری از آن فرصت های شغلی بسیاری را بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد نمود و گام بلندی در مسیر توسعه اقتصادی منطقه شمال خوزستان برداشته خواهد شد.

فرماندار اندیمشک خاطرنشان کرد: در مدت زمان احداث این نیروگاه حدود یک هزار نفر به کار گیری خواهند شد و هدف از ساخت آن تامین برق مصرفی داخل کشور و صادرات انرژی برق به کشور عراق خواهد بود.

پیمان جهانگیری تاکید کرد: مهمترین دغدغه مسئولان شهرستان اندیمشک بویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ایجاد توسعه پایدار با بکارگیری ظرفیتهای بالقوه شهرستان و فراهم نمودن اشتغال برای جوانان می باشد که در آینده نزدیک، راه اندازی نیروگاههای سیکل ترکیبی می تواند این مسیر را هموار نماید.

لازم بذکر است اولین نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک بهمن ماه پارسال با حضور وزیر تعاون کلنگ زنی شد و بهره برداری از این ۲ نیروگاه سیکل ترکیبی و نیز تولید برق توسط دو سد بزرگ کرخه و دز، اندیمشک را به قلب تپنده تولید انرژی برق در کشور، تبدیل خواهد نمود.

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
340
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار