رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

امروز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۹۶ با حضور دکتر حسنوند ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، مهندس فلاحتیان معاونت امور برق وزارت نیرو، دکتر شریعتی استاندار خوزستان و مهندس طرزطلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور، کلنگ احداث نیروگاه سیکل ترکیبی با راندمان بالا در شهرستان اندیمشک، به زمین خورد. در آیین آغاز عملیات […]

امروز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۹۶ با حضور دکتر حسنوند ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، مهندس فلاحتیان معاونت امور برق وزارت نیرو، دکتر شریعتی استاندار خوزستان و مهندس طرزطلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور، کلنگ احداث نیروگاه سیکل ترکیبی با راندمان بالا در شهرستان اندیمشک، به زمین خورد.

در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان اندیمشک که در سالن اجتماعات سد کرخه برگزار گردید، مهندس طرزطلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی، بیان داشت: با توجه به مشکلات ولتاژ برق در شمال خوزستان، تصمیم گرفتیم با احداث نیروگاههای سیکل ترکیبی معضل نوسان برق را در این منطقه مرتفع نماییم.

وی ادامه داد: کار مطالعاتی نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک از اردیبهشت ماه سال گذشته آغاز و با مساعدت مسئولان و همه مردم اندیمشک، امروز شاهد شروع عملیات اجرایی آن می باشیم که طبق زمانبندی پیش بینی شده، در سال ۹۷ توربین های گازی این نیروگاه نصب و تا سال ۹۹ مابقی آن تکمیل و وارد مدار خواهد شد.

در ادامه دکتر فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به همدلی و وحدت، بعنوان رمز برطرف نمودن موانع جهت آغاز عملیات ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک، گفت: پیام نشست امروز خودکفایی، خودباوری، امیدواری، استقلال، تحول اقتصادی و اشتغال است و از دل کلنگی که به زمین خواهد خورد ندایی بلند خواهد شد با یک مضمون؛ جوانان ایران اسلامی با اتکا به دانش بومی نیروگاه خواهند ساخت و به دنیا ثابت خواهند کرد از مرز “ما می توانیم”  قدم فراتر گذاشته و به افتخار “ما توانستیم” خواهند رسید.

نماینده مردم دیار یکهزار شهید در مجلس شورای اسلامی احداث سه نیروگاه سیکل ترکیبی در اندیمشک و شمال خوزستان را گام نخست در مسیر توسعه خوزستان و اندیمشک دانست که حامل پیام امید برای جوانان و ایجاد اشتغال پایدار خواهد بود.

وی تکمیل این طرح را فرصتی بزرگ برای جلب اعتماد بخش خصوصی و آغاز عملیات اجرایی نیروگاه را مطالبه جوانان و مردمان سرزمین سنگربان کرخه و دز تلقی نمود که در کنار نیروگاه دوم سد دز با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون یورو و با فراهم نمودن ۲ هزار فرصت شغلی مستقیم، گوشه ای از دغدغه مردم سرزمین فتح المبین را برطرف خواهد ساخت.

در این نشست دکتر شریعتی استاندار خوزستان، به ناپایدار بودن وضعیت انرژی برق در شمال خوزستان با وجود رودخانه های پرآب اشاره و آن را نگران کننده پنداشت که احداث نیروگاه کلاس F را با راندمان بالا برای توسعه صنعت برق در خوزستان، حیاتی شمرد.

مهندس فلاحتیان معاونت امور برق وزارت نیرو بعنوان مهمان ویژه در پایان آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک، پشت تریبون قرار گرفت و گفت: برنامه دولت بر افزایش ظرفیت تولید برق در نیروگاههای استان خوزستان از ۱۱ هزار به ۱۸ هزار مگاوات است.

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار