رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

رئیس کمیسیون انرژی مجلس، از نشست عصر فردای هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی در خصوص قرارداد با توتال، خبر داد. فریدون حسنوند در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس، عنوان کرد: وزیر نفت به منظور ارائه توضیحات در خصوص قرارداد ایران و توتال به نشست کمیسیون انرژی آمد […]

رئیس کمیسیون انرژی مجلس، از نشست عصر فردای هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی در خصوص قرارداد با توتال، خبر داد.

فریدون حسنوند در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس، عنوان کرد: وزیر نفت به منظور ارائه توضیحات در خصوص قرارداد ایران و توتال به نشست کمیسیون انرژی آمد تا ابعاد مختلف این قرارداد بزرگ با حضور وزیر مورد بررسی قرار گیرد چرا که حق طبیعی مردم ایران می باشد از چند و چون قراردادها و شرایط حاکم بر آن اطلاع یابند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون انرژی روز گذشته نشستی با رییس مجلس جهت پیگیری و روشنگری در ارتباط با این قرارداد داشت، افزود: در نشست دیروز مقرر گردید امروز با حضور وزیر نفت و مسئولان و دست اندرکاران امر نشستی برگزار و لزوم رعایت محورهای ۱۵ گانه که جزو مکاتبات دفتر مقام معظم رهبری می باشد، مورد تاکید قرار گیرد.

وزارت نفت قرارداد را به مجلس ارسال می کند

حسنوند با اشاره به اینکه ابعاد محرمانه قراردادها می بایست به تایید شورای عالی امنیت ملی برسد، ادامه داد: در بحث سهم طرفین و انتخاب توتال و عدم رعایت تشریفات، ابهاماتی وجود داشت که در کمیسیون جنبه های فنی و حقوقی آن مورد بحث قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی عصر فردا نشستی در خصوص جزئیات قرارداد با توتال برگزار می کند، یادآور شد: یکی از موارد ماده ۱۵ قانون، وظایف و اختیارات وزارت نفت است که این ماده تصریح می کند وزارت قراردادهای خود را باید به مجلس ارسال کند، لذا بر همین اساس، مقررگردیده وزارت نفت متن قرارداد را به مجلس ارسال کند تا کمیته حقوقی و قراردادها، آن را بررسی و اگر اشکالاتی وجود داشته باشد، اعلام و برطرف گردد.

قرارداد با توتال توانمندی فنی و مالی را در پی دارد

حسنوند اذعان کرد: در برخی قراردادها نگاه بر حضور و سرمایه گذاری برخی شرکتهای خارجی مانند توتال و شل در صنعت نفت کشور می باشد، افزود: یکی از الزامات در کنار سرمایه گذاریهای خارجی، حضور برخی شرکتهای داخلی در کنار شرکای خارجی می باشد تا به توانمندی فنی شرکتهای داخلی منجر شود.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: در قرارداد با توتال موضوع انتقال تکنولوژی لحاظ شده که در آینده سبب تبدیل شرکتهای داخلی به یک برند معتبر در صنعت نفت خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار