رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

امروز صبح، اولین نشست طراحی سند چشم انداز ۲۰ ساله شهرستان اندیمشک با حضور ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل راه آهن زاگرس، مدیران عامل نیروگاههای کرخه و دز و جمعی از مسئولان اجرایی شهرستان و نیز مشاوران عمرانی استانداری خوزستان و راه آهن کل […]

امروز صبح، اولین نشست طراحی سند چشم انداز ۲۰ ساله شهرستان اندیمشک با حضور ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل راه آهن زاگرس، مدیران عامل نیروگاههای کرخه و دز و جمعی از مسئولان اجرایی شهرستان و نیز مشاوران عمرانی استانداری خوزستان و راه آهن کل جمهوری اسلامی ایران، در سالن جلسات فرمانداری اندیمشک برگزار گردید.

مهندس جهانگیری بعنوان رئیس شورای اداری و نماینده دولت در شهرستان، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت: شهرستان اندیمشک دارای ظرفیتهای خارق العاده طبیعی است که بهره برداری از این منابع، نیازمند همت مضاعف تمامی دستگاههای اجرایی در شهرستان می باشد.

جهانگیری ادامه داد: احداث بندر خشک یکی از طرحهای مهم در جهت توسعه شهرستان است که مقدمات کار با پیگیری دکتر حسنوند فراهم شده و عملیات اجرایی آن حدود یک ماه دیگر آغاز خواهد شد.

دکتر حسنوند ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با کلام بلیغ و شیوای خود، سخن را با تسلیت سالروز شهادت رییس مذهب تشیع آغاز کرد و رمز موفقیت در هر کاری را، برنامه محوری دانست و خاطرنشان کرد: داشتن برنامه این مزیت را خواهد داشت؛ کارها به نحو مطلوب بین اجزا و ارکان تقسیم خواهد شد و زمانبندی مناسب برای اجرا و هزینه کرد نیز در نظر گرفته خواهد شد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تلاش دستگاههای اجرایی شهرستان در گوشه کنار شهر، همانند قطعات یک پازل است که هدفی واحد را دنبال می کند؛ طراحی چشم اندازی روشن برای آتیه اندیمشک که مطمئنا خروجی کارهای صورت پذیرفته و در دست اقدام، امید را در دل مردم زنده نگه خواهد داشت.

فریدون حسنوند احداث بندر خشک در اندیمشک را لبیک به منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: ترانزیت کالا از طریق راه ریلی، ضمن کاهش تلفات جاده ای و آلودگی زیست محیطی، مسیر ایمن تری برای تبادل کالا می باشد.

نقطه عطف سخنان فریدون حسنوند اشاره تفصیلی به طراحی سند چشم انداز ۲۰ ساله اندیمشک بود که گذری از آن به شرح ذیل می باشد: در سند چشم انداز ۲۰ ساله شهرستان اندیمشک، کار به دو بخش تقسیم خواهد شد؛ در بخش نخست کتابی با در نظر گرفتن تمامی ظرفیتها و پتانسیل موجود در اندیمشک تحت عنوان، معرفی مطلوب اندیمشک تهیه خواهد شد و در بخش دوم کتابی دیگر با مضمون تعریف پروژه های عمرانی، اقتصادی، اشتغالزایی، ورزشی، رفاهی، فرهنگی و … بر اساس انطباق با ظرفیتهای لحاظ شده و تصویب در شورای اداری شهرستان، مهیا و منتشر خواهد شد چرا که تدوین این سند، به بخش خصوصی فرصت شناخت بیشتر نسبت به ظرفیتهای ویژه اندیمشک را خواهد داد و دستگاههای اجرایی شهرستان نیز از پراکندگی کار رهایی یافته و بر تحقق برنامه توسعه شهر در قالب طراحی و ساخت ۱۰۰ پروژه بزرگ و کوچک در جای جای این دیار، متمرکز خواهند شد.

فریدون حسنوند ادامه اداد: طرح جامع راه آهن با هدف احداث محله ای جدید و منطبق با معماری استاندارد روز دنیا و با در نظر گرفتن تمامی امکانات بهداشتی، آموزشی، خدماتی، ورزشی و …، پروژه بندر خشک، پروژه خدماتی رفاهی دو دریاچه کرخه و دز، کارخانه های سیمان، پتروشیمی، شیلات، شهرک کشاورزی، کارخانه صنایع لبنی، احداث ۴ سالن ورزشی با امکان برگزاری مسابقات ملی و حتی بین المللی، طرح انتقال آب در کانال علی کمال با حمایت مهندس شمسایی مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، کمربند فضای سبز در اطراف شهر و دهها پروژه دیگر توسط مشاورین برجسته استانی و کشوری طراحی و در سند چشم انداز ۲۰ ساله اندیمشک گنجانده شد.

حسنوند تاکید کرد: برای پیشبرد امور در خوزستان و اندیمشک می بایست تغییر دیدگاه صورت بگیرد چرا که نگاه مثبت رئیس و اعضای دولت نسبت به استان خوزستان و شهرستان اندیمشک، فرصتی است طلایی برای خدمت به مردم و باید باور داشت با بهره گیری از این مجال بوجود آمده، می توان کارهای بزرگ انجام داد.

در ادامه نشست مهندس انصاری مدیرکل راه آهن زاگرس از احداث ۵۰۰ واحد مسکونی مطابق با طرح آمایش سرزمینی در استان، خبر داد و اجرا و تکمیل طرح جامع راه آهن را برای مردم اندیمشک ضروری و دست آوردی بزرگ قلمداد کرد.

در پایان دکتر رادکیا و دیگر مهندسین مشاور حاضر در نشست نکات فنی را تشریح و بر استقرار الگوی جدید شهرسازی در اندیمشک اتفاق نظر داشتند.

 

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار