رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

فرافکنی در معنای لفظی به پرتاب کردن رو به بیرون یا رو به جلو دلالت دارد و به فرآیند یا اسلوبی اشاره دارد که افراد به مدد آن ایده ها، تصاویر و امیال را بر محیط بیرونی شان تحمیل می کنند. در اصطلاح روانکاوی و روانشناسی فرافکنی به معنای؛ نسبت دادن غیرارادی رفتار نابخردانه خود […]

فرافکنی در معنای لفظی به پرتاب کردن رو به بیرون یا رو به جلو دلالت دارد و به فرآیند یا اسلوبی اشاره دارد که افراد به مدد آن ایده ها، تصاویر و امیال را بر محیط بیرونی شان تحمیل می کنند. در اصطلاح روانکاوی و روانشناسی فرافکنی به معنای؛ نسبت دادن غیرارادی رفتار نابخردانه خود به دیگران است بعنوان مثال اگر شخصی در درون خویش احساس تهی بودن نماید و در برابر رفتار هوشمندانه و مشت پر دیگران، احساس حقارت کند ممکن است بدنبال نسبت دادن این خصیصه به طرف مقابل و افراد توانمند، باشد.

ذکر این مقدمه فتح البابی است برای تحلیل رفتار برخی افراد در شهرستان اندیمشک. مشخصا افرادی که سالهای متمادی در امور محوله ضعف و ناتوانی خود را اثبات و در مسئولیت واگذار شده بدون برنامه و خلاقیت، کارنامه عملکردی غیر قابل دفاعی را به یادگار گذاشته اند و حتی افرادی که در صحنه های رقابت، با عدم اعتماد مردم مواجه و سرخوردگی سالها شکست، آنان را وادار به فرافکنی نموده است.

شاید لازم است روشن و بی پرده به تحلیل موضوع جهت تنویر افکار عمومی بپردازیم؛

اگر نگاهی به ۵ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان اندیمشک بیندازیم، یک عنصر بیش از عناصر دیگر توجه مخاطب را به خود جلب می نماید؛ بسیاری از کاندیدهای ادوار مختلف که عدم اقبال عمومی را در برابر خود دیده و تجربه نموده اند، در کنار یکدیگر قرار گرفته و اصطلاحا ائتلاف کردند و باز، بدلیل عدم اعتماد اکثریت مردم از کسب موفقیت بازماندند.

در بررسی علل عدم موفقیت آنان، با توجه به اینکه مردم اندیمشک از دیرباز در مسائل سیاسی مشارکت فعال داشته و از تجارب بسیاری در این زمینه برخوردارند و به خوبی موضوعات را رصد می نمایند، می توان نتیجه گرفت بدنه جامعه نوعی ناکارآمدی و عدم توانمندی را در آنان تشخیص داده و در سمت و سوی مقابل به تعهد و توانایی فرد منتخب خود ایمان داشته اند.

آنان که خود را جناح مقابل شخص فریدون حسنوند می نامند در ۴ سالی که فرصت و مجال برایشان فراهم گردید، ضعف و ناتوانی خود را بیش از گذشته به مردم اثبات و هدف پنهان مخالفت خود با جریان وحدت ملی و سازندگی را، آشکارا در عمل نمایان ساختند. هدفی که جز منفعت طلبی و کسب قدرت در جهت برآورده نمودن مطامع شخصی، چیز دیگری نبود چرا که اصلاح طلب و اصولگرا با فراموش نمودن آرمانها و ایدئولوژی جناح سیاسی خود، سعی در چنگ انداختن به این گوشت قربانی(اندیمشک) داشته و در آوردن اندیمشک به قربانگاه همگی شریک بودند اما در انظار عموم با توسل به فرافکنی و انداختن توپ بی کفایتی در زمین فرد یا افراد محدود خود را مبری جلوه می دهند لیکن مردم اندیمشک با هوش و درایت خود بر تمامی امور اشراف کامل داشته و از جلسات پیدا و پنهان آنان در نیمه های شب با صاحب منصبان وقت مطلع بودند.

آنچه ذهن اینجانب و بسیاری از مخاطبان را به خود مشغول کرده ، این است؛ افراد یاد شده در احزاب سیاسی فعال در کشور، سالهای بسیاری است به فعالیت می پردازند اما از جانب همسنگران خود در خارج از اندیمشک نیز بعضا نادیده گرفته شده و یا در مناصب چندان چشمگیری بکارگیری نشده اند و در مقابل فریدون حسنوند در یک دوره ۴ ساله هم استاندار بودن و هم مشاور وزیر نفت بودن را تجربه کرد که قرار دادن این موارد کنار یکدیگر، ما را به تعقل و تدبر مردم اندیمشک در انتخاب، خواهد رساند.

یادآوری این نکته هم ضروری به نظر می رسد؛ اگر فریدون حسنوند در سه دوره نمایندگی خود کارنامه قابل توجهی نداشت که از درون آن بتوان پی به لیاقت و شایستگی برد چرا مجدد با رای اعتماد مردم بعنوان نماینده اندیمشک به مجلس شورای اسلامی معرفی گردید!!! مگر کاندیدای دیگر هم در عرصه رقابت حضور نداشتند؟!!! مطمئنا وجود نکات قابل اتکا در مشخصات فردی و کاری ایشان سبب این اعتماد مجدد بوده است که ثمره این انتخاب دوباره، اجرای یکصد طرح و پروژه در نقاط مختلف شهری و روستایی حوزه استحفاظی اندیمشک است.

عدم مواجه با اقبال عمومی در شهر خود و عدم اعتماد جناح و جریانات سیاسی فعال در کشور به این دسته از افراد، آنان را به خرده گیری و بهانه جویی از تمامی مسائل جاری شهرستان، وادار کرده است و حتی به سوگواری و انفاق در عزای سرور و سالار شهیدان(که سنت پسندیده ای در دین و شرع خدا ذکر شده) نیز، ایراد می گیرند و در این رهگذر عده ای که بدنبال مطرح کردن خود می باشند از دیوانه و سفیه گرفته تا پدیده هایی بنام جوجه های یک روزه که سعی در طی طریق صدساله بصورت یک شبه می باشند با آنها همراه و مدام بر طبل سیاه نمایی می کوبند.

پرواضح است مردم، تحرک و تغییر را با تمام وجود خود در این یک سال و چهار ماه نمایندگی فریدون حسنوند لمس کرده و به خوبی دریافته اند جایگاه اندیمشک در ریاست بر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یعنی برداشتن گامی بلند در مسیر توسعه و پیشرفت شهرستان اندیمشک و تلاش کوتوله های غرض ورز در تخریب و توهین به نماینده و مسئولان منتسب به وی در جهت اشتغال آنان به حواشی و انداختن چرخ توسعه شهر از حرکت، کاری بس عبوث و مصداق “آب در هاون کوبیدن است”

 

 

 

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار