رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۶/۸/۲۱ نشست شورای اشتغال استان خوزستان با محوریت پیگیری پروژه های اشتغالزایی شهرستان اندیمشک، در سالن اجتماعات سد کرخه برگزار شد. این نشست به ریاست دکتر شریعتی استاندار خوزستان و با حضور دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حسینی نوری امام جمعه اندیمشک و تنی […]

روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۶/۸/۲۱ نشست شورای اشتغال استان خوزستان با محوریت پیگیری پروژه های اشتغالزایی شهرستان اندیمشک، در سالن اجتماعات سد کرخه برگزار شد.

این نشست به ریاست دکتر شریعتی استاندار خوزستان و با حضور دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حسینی نوری امام جمعه اندیمشک و تنی چند از مدیران کل استان و مسئولین شهرستان به میزبانی سد کرخه، برگزار شد.

فرماندار اندیمشک در سرآغاز، گزارشی از طرحها و پروژه های در دست اقدام ارائه داد و گفت: با تکمیل طرحها و پروژه های تعریف شده در حوزه های مختلف، آینده ای روشن در انتظار اندیمشک خواهد بود.

در ادامه دکتر فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی به جزئیات طرح و پروژه های مختلف در حوزه های انرژی، کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری شهرستان اندیمشک، به تفصیل پرداخت و خاطرنشان کرد؛

در حوزه انرژی،

۵۵۰ میلیون یورو جهت آغاز عملیات احداث نیروگاه دوم دز از محل جذب سرمایه گذاری خارجی، اختصاص داده شده است که شروع عملیات این طرح عظیم فرصت های شغلی بسیاری را پدید خواهد آورد. ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی با همکاری وزارت نیرو، وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی و نیز صندوق بازنشستگی کل کشور در اندیمشک و در نزدیکی سد کرخه ساخته خواهد شد که ۲ نیروگاه از ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی یاد شده در فاز عملیاتی می باشند و مطابق برنامه زمانبندی شده تا سال ۹۹ وارد مدار خواهند شد.

در حوزه کشاورزی،

با همراهی و عنایت مسئولان جهاد کشاورزی استان خوزستان، ۳ طرح شاخص؛ شهرکهای گلخانه ای، مجتمع شیلات و کارخانه فرآورده های لبنی، بزودی به بهره برداری خواهند رسید و بخشی از دغدغه مردم منطقه در زمینه اشتغال مرتفع خواهد شد.

در حوزه راه و ارتباط جاده ای و ریلی؛

اجرای طرح کمربندی غرب شهرستان اندیمشک، احداث بندر خشک و پایانه صادراتی و نیز توسعه راه روستایی از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه است که تکمیل آنها، نقش اندیمشک را در حوزه راه و ارتباط جاده ای، پررنگ تر از گذشته خواهد نمود.

در حوزه صنعت گردشگری؛

تکمیل پارک بزرگ فدک، استفاده از ظرفیت دریاچه های دز و کرخه در جذب گردشگر، می تواند به ایجاد رفاه و اشتغال، کمک شایانی نماید.

در حوزه صنعت و معدن؛

احداث کارخانجات صنایع تبدیلی توسط بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته و همچنین استفاده بهینه از اراضی بلاتکلیف در مسیر سد کرخه با راه اندازی شهرک معدنی از برنامه های پیش بینی شده در این حوزه خواهد بود.

فریدون حسنوند در پایان سخنان خود گریزی به مسائل و مشکلات شهرداری اندیمشک زد و خواستار توجه و کمک مسئولان استانی به شهرداری اندیمشک شد تا عمران شهری با در اختیار داشتن امکانات بیشتر و مواجه با چالشهای کمتر، در سرلوحه امور قرار گیرد.

در بخش پایانی نشست، دکتر شریعتی استاندار خوزستان از حمایت ویژه مسئولان و نمایندگان دولت در خوزستان از طرحهای منجر به توسعه پایدار اندیمشک، خبر داد.

 

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
343
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار