رفتن به بالا

اخبار اندیمشک

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲۶ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Friday 15 December

امروز و از ساعت ۹ صبح، آیین گرامیداشت حماسه مقاومت مردمی چهارم آذر اندیمشک، با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی و نیز اقشار مختلف مردمی، در مجتمع ورزشی شهدای معلم شهرستان اندیمشک برگزار شد. در این مراسم، دکتر فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، گفت: اندیمشک در چهارم آذر به […]

امروز و از ساعت ۹ صبح، آیین گرامیداشت حماسه مقاومت مردمی چهارم آذر اندیمشک، با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی و نیز اقشار مختلف مردمی، در مجتمع ورزشی شهدای معلم شهرستان اندیمشک برگزار شد.

در این مراسم، دکتر فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، گفت: اندیمشک در چهارم آذر به خود بالید و ایستاد تا، اقتدار ولایت و ارزش های انقلاب باقی بماند و می بایست سرتاسر ایران اسلامی را با رشادتهای مردم اندیمشک در صحنه مقاومت چهارم آذر آشنا کرد.

وی ادامه داد: در چهارم آذر دشمن اهداف مختلفی را دنبال می کرد و به همین جهت بخش های متعددی از شهر را آماج گلوله قرار داد و ۵۴ فروند هواپیمای جنگی به مدت یک ساعت و چهل دقیقه به بمباران شهر اندیمشک مشغول بودند، لیکن مردم اندیمشک ایستادند و نام خود را در تاریخ دفاع مقدس و جبهه مقاومت جاودانه ساختند.

سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری در منقبت این حماسه بزرگ، موید عظمت مردم اندیمشک در خلق حماسه ای جاودانه می باشد و بی گمان اندیمشک، شهر مقاومت و ایثار است.

فریدون حسنوند در پایان سخنان خود به احداث یادمان شهدای چهارم آذر در منطقه راه آهن اندیمشک با همکاری اداره کل راه آهن زاگرس اشاره و بیان کرد: با پیگیریهای صورت گرفته، شورای عالی انقلاب فرهنگی با ثبت این حماسه بزرگ به نام روز مقاومت مردم اندیمشک در تقویم، موافقت نموده است و بزودی مقدمات ثبت آن در تقویم شمسی صورت خواهد پذیرفت.

در بخش دیگری از آیین پاسداشت یاد و خاطره شهدای حماسه چهارم آذر، حجت الاسلام و المسلمین حسینی نوری امام جمعه شهرستان به رشادت و ایثار مردم اندیمشک در روز چهارم آذر سال ۱۳۶۵ اشاره داشت و گفت: حمله صدام به اندیمشک و بمباران شهر، بیان گر قساوت قلب و شکست دشمن در تحقق اهداف نظامی و عملیاتی خود بود.

در حاشیه آیین گرامیداشت حماسه مقاومت مردمی چهارم آذر، از تمبر ویژه این حماسه عظیم و مردمی رونمایی شد.

 

اخبار مرتبط

نظراتوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
308
روز گذشته
افتتاح بیمارستان بخش الوار